• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/Mil-E%C4%9Fitim-Sen-102172161181746/

Yıllardır kronik bir sorun haline dönüşen öğretmenlerin ek ders problemleri pandemi süreciyle de daha da içinden çıkılmaz bir hal almıştır.

Ek Ders Uygulaması İvedi Bir Şekilde Revize Edilmelidir!

Yıllardır kronik bir sorun haline dönüşen öğretmenlerin ek ders problemleri pandemi süreciyle de daha da içinden çıkılmaz bir hal almıştır. Çarpık ve tutarsız bir uygulama zemini üzerine oturtulmuş ek ders ücreti uygulamasının düzeltilmesi ve adil bir hale getirilmesi talepleri “kökten değişmeli” yaklaşımıyla sürekli olarak taca atılmaktadır. Adeta kronik bir sorun yumağı haline gelen ek ders uygulaması, bir an önce adil bir uygulama ile düzene oturtulmalıdır. Örneğin branş öğretmenleri için, 15 saat ders maaşa karşılık sayılıyorken, sınıf öğretmenleri için 18 saat maaş karşılığıdır. Ayrıca ilkokullarda İngilizce ve Din Kültürü derslerinde hem branş öğretmeni hem sınıf öğretmeni ek ders almaktadır.

Bunun yanında 1. Sınıf okutmanın zorluğu düşünüldüğünde kesinlikle farklı bir kategori ile değerlendirilmeli ve 1.sınıf öğretmenlerine ek ders harici yıpranma payı ödenmelidir. Benzer yaklaşımlarla ek ders ücretleri adil bir zemine oturtularak düzeltilmelidir.

 16 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam11
Toplam Ziyaret7683
Köşe Yazıları

   Alparslan FAKILI


  Recep ALKUŞ


Ali CANSIZ 

Tel: 505 767 97 88


Mehmet BİRCAN