• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/Mil-E%C4%9Fitim-Sen-102172161181746/

Malumunuz olduğu üzere içinden geçmekte olduğumuz korona sürecinde toplumumuzun bir ferdi olarak hepimize görevler düşmektedir.

KORONA SÜRECİNDE EĞİTİMCİLERİN VE EĞİTİM YÖNETİCİLERİNİN HAKLARINI KİM KORUYACAK?

 

Malumunuz olduğu üzere içinden geçmekte olduğumuz korona sürecinde toplumumuzun bir ferdi olarak hepimize görevler düşmektedir. Söz konusu yükü omuzlamada sağlık çalışanlarımızın emeği şüphesiz göz ardı edilemez. Adeta savaşçı bilinciyle günlerce çocuklarını görmeksizin, hastalık riski altında ve hatta ölüm riski altında yaşayan sağlıkçılarımızın mücadelesi takdire şayandır.

Bununla birlikte bazı çarpıklıkların olması da bizi üzmektedir. Örneğin herhangi bir yasal zemini olmamasına rağmen öğretmenlerimizin ve idarecilerimizin filyasyon ekiplerinde görevlendirilmeleri bir hatadır. Elbette omuzlanması gereken bir yük varsa hepimiz taşın altına elimizi koyacağız.

Geçenlerde gittiğim sağlık ocağında doktorumuz pandemi nedeniyle belli muayenelerin ve işlemlerin yapılamadığını söyledi. Şimdi “pandemi hastanesi” kabul edilen hastanelerde çalışan sağlıkçılarla düze sağlık ocağında çalışan sağlıkçılarımızın çabaları sizce bir ve aynı ücreti hak etmekte midir?

Onu da geçtik, okul idarecilerimiz birçok kurumda memurlar dönüşümlü çalışırken dönüşümsüz bir şekilde görevlerinin başındadır. Ayrıca okullarımıza giren çıkan velilerimizin haddi hesabı yoktur. Şimdi sormak lazım. Sizce idarecilerimiz bunca yük altında iken haricen kendi görevleri olmamasına rağmen bir takım işgüzar yerel yöneticilerimiz aracılığıyla filyasyon ile görevlendirmeleri adil midir?

 27 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam12
Toplam Ziyaret7684
Köşe Yazıları

   Alparslan FAKILI


  Recep ALKUŞ


Ali CANSIZ 

Tel: 505 767 97 88


Mehmet BİRCAN