• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/Mil-E%C4%9Fitim-Sen-102172161181746/
Mil Eğitim Sen 2. Deklarasyon

              Saygıdeğer Başkanlarım ve Değerli Mil Eğitimsen Mensupları,

Eğitim emekçileri olarak çeşitli sendikalarda uzun yıllar çeşitli görevlerde ve üyeliklerde bulunduk. Temiz mefkûrelerle kurulmuş mensubu olduğumuz sendikaların zaman içerisinde hedeflerinden sapmaları neticesinde büyük hayal kırıklıkları yaşadık. Büyük bir umutla ve yeni bir ses, yeni bir nefes, yeni bir umut olması ümidiyle Mil Eğitimseni kurduk.

Sendikamıza davet ettiğimiz eğitim emekçisi kardeşlerimiz haklı olarak “sizlerin de sonu öncekiler gibi olacak, onlardan farkınız ne?” şeklinde tepkiler verdiler. Önceki sendika tecrübelerinde yaşadıkları büyük hayal kırıklığı sebebiyle haklı bir tepki verdiklerini düşündük.

Sonumuz diğerleri gibi olmasın adına ve bu serzenişlere cevap vermek üzere ve güven tazelemek adına MİL EĞİTİM SEN kurucuları olarak ciddi bir tavır, emek ve ortak akılla çalışarak bir manifesto hazırladık.

Bu deklarasyonda sendikamızın amacının emek dayanışması olduğundan bahisle, şahsi çıkarlar, ikbal beklentisi, sendika ağalığı gibi niyetlerle üyelerimizin iyi niyetlerinin su-i isti'mal edilmeyeceği, sendikamızda ahde vefanın esas olduğunu belirttik. Bununla birlikte ilkelerin gelişiminde düşüncelere açık olduğumuzu da belirttik.

Sonuç olarak sendikamızın kuruluş aşamasında beraber olduğumuz ve daha sonra “kendileriyle ilkelerde anlaşamadık” deme gerekçesi ile istifa eden arkadaşlarımızın, bizlere hangi ilkelerimizin yanlış, eksik olduğunu tarafımıza belirtmelerini beklerdik. Kendilerine defaatle daha güzel fikirlere açık olduğumuzu da belirtmiştik. Ahde vefanın ve kardeşlik hukukunun esas olduğunu ve kararların istişarele ile  alınacağını defaatle vurguladık ve öyle de yaptık.

Bu açıklamamız tarihe bir nottur. Hiç ibret alınsaydı tarih tekerrür eder miydi?

MİL EĞİTİMSEN, HUKUKİ OLARAK MİLSEN KONFEDERASYONUNUN BİR KOLU OLARAK FAALİYETLERİNE DEVAM EDECEKTİR.

Mil Eğitimsen Yönetim Kurulu.

  
126 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam10
Toplam Ziyaret7682
Köşe Yazıları

   Alparslan FAKILI


  Recep ALKUŞ


Ali CANSIZ 

Tel: 505 767 97 88


Mehmet BİRCAN